Čarodějky a čarodějnice

19. dubna 2008 v 17:03 |  Zjevení a podivuhodné postavy
KDO TO JSOU ČARODĚJNICE?
Již v dobách dávno minulých byly tyto ženy léčitelky, porodní báby, bylinkářky, šamanky a kněžny.Oddávaly, uklidňovaly spory a samozřejmě čarovaly,Oblékaly se do volné dlouhé košile z bílého plátna s červeným pentagramem v oblasti žaludku.K jejich výbavě patřil i dlouhý plášť s kapucí.Byly to ženy,které se vyznaly v léčitelství a byly považovány za věštkyně.Od roku 1000 začala církev proti těmto ženám bojovat.
Měla strach z jejich síly.Byly pronásledovány a upalovány na hranicích.Procesy a čarodějnicemi v Evropě skončily až v roce 1793.
HONY NA ČARODĚJNICE:
Vesnické čáry, magie, kacířství a satanismus zrodily víru v čarodějnice. Během asi 250 let, počínaje 15. stol. bylo po celé Evropě posláno na smrt pro čarodějnictví odhadem 150 000 - 200 000 lidí.
Někteří byli zaživa upáleni na hranici, někteří oběšeni, jiní oběšeni a poté upáleni. Jistě nemusím podotýkat, že většina údajných čarodějnic se během procesů pod silným nátlakem a mučením doznala ke všemu, z čeho byly obviněny. Před trestem za čarodějnictví - většinou smrtí neuchránila ani dobrá pověst, vysoké postavení, či majetek.
Nezanedbatelnou roli v mnoha případech hrála touha po majetku, nebo chuť zbavit se manželky, rodičů, či dětí.
Klíčovým důkazem pro usvědčení obviněné čarodějnice bylo objevení znaménka. Říkalo se mu také "ďáblovo znaménko", protože to byl údajně způsob, jímž si Satan označil své následovníky (z toho to znaménka měli údajně sát krev ďábelští pomocníci).
Tak bylo zabito i mnoho nevinných lidí. Stačilo jedno obvinění někoho z vesnice a už bylo obtížné se hájit. Přitom to mohly být třeba jen ženy s dobrou znalostí léčitelství a bylinkářství.
Zjevila se čarodějnice,bez otce,bez matky,bez syna,bez manžela,bez rodiny.Kde se tu vzala?Odkud přišlo to létající zjevení?
Kde se vlastně nachází?
Bože,chraň toho,kdo by se k němu jen z dálky chtěl přiblížit!Musel by si proklestit cestu lesem,ostružiním,divokým trním a hložím,které lidskou nohu jen tak nepropustí.Noc zakrývající zbytky starých dolmenů.Hrůza obklopuje všechna ta temná místa.
A komu se přece jen podaří ji nalézt,najde jen ženu-ženu,která na sebe vzala tu příšernou kletbu čarodějnice.Ženu nabitou tím,že je ženská bytost...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 simi simi | E-mail | 20. dubna 2008 v 20:56 | Reagovat

Další zajímavý článeček!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama