Mučící metody

22. dubna 2008 v 17:11 |  Temno
Výslech začínal bez fyzického nátlaku na souzeného.Ve spisu Kladivo na čarodějnice se doporučuje: ,,Soudce nemusí pospíchat s natahováním čarodějnice na skřipec."
Pro výstrahu byly ve vedlejší místnosti s otevřenými dveřmi vyloženy mučící nástroje tak,aby na ně vyšetřovaný viděl,nebo nechali najaté lidi křičet jakoby bolestí za zavřenými dveřmi.
Teprve,když se při normálním výslechu čarodějnice nepřiznala,začalo natahování na SKŘIPEC.
Pokud byl člověk na skřipci natahován obzvlášť urputně, mohl být natažen až o 30-50cm oproti normálu ( vykloubily se mu ruce a nohy ).
Procesu prodlužování podléhaly taky vnitřní orgány, svaly, šlachy a žíly.Vnitřní krvácení a obtížně hojitelné natržené šlachy působily bolest i dlouho po samotném natahování.
Při MUČENÍ VODOU vyslýchaného přivázali za nohy a za zápěstí ke kruhům na stěně a položili na útrpný žebřík.Načež mu do krku vlévali víc než devět litrů vody.
PALEČNICE, Je to v podstatě upravený šroubový lis, který se nasazoval na prsty (ruky nebo nohy) a utahováním šroubů je drtil. Pro zostření trestu byl vnitřní povrch palečnic osazen bodci.
Kruté mučidlo byla také ŠPANĚLSKÁ BOTA.Byl to vlastně dřevěný lis,v kterém byly nohy lisovány za pomocí klínů a provazců.
LÁMÁNÍ V KOLE bylo obzvlášť brutální. Oběť přivázali s roztaženýma rukama a nohama k jednotlivým paprskům kola o průměru asi dva metry.Vykonavatel uhodil železnou tyčí dvakrát do každé končetiny.Jelikož se ale kolo točilo,některé končetiny rozmlátil,jiné netrefil.
Vyslýchaný neměl být mučen celkem více než třikrát a mezitím musela být jednodenní přestávka.Ta nebyla za účelem šetření.Měla naopak prodloužit muka vyslýchaného a vyvolat strach z dalšího mučení.Aby bylo přiznání právoplatné,musel se vyslýchaný přiznat ještě jednou k vině bez mučení a to obvykle následujícího dne.Pokud vyslýchaný odvolal svoje přiznání,byl mučen nanovo.
SOUDNÍ MAŠINERIE POTLAČILA KAŽDÝ POKUS O ODPOR,OBVINĚNÍ SE NA MUČIDLECH VĚTŠINOU PŘIZNALI.
Někteří vzdorovali dlouho,častěji se však vlivem nesmírných útrap a také díky tomu,že soudci bývali spřaženi se žalobci,nevinní přiznávali.Navíc udávali další nevinné,takže řetězec procesů vedených v rozporu s rozumem mohl pokračovat a šířit se.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Monika Monika | Web | 22. dubna 2008 v 18:11 | Reagovat

Teda, tohle je fakt drsný...

2 simi simi | E-mail | Web | 23. dubna 2008 v 8:59 | Reagovat

No hrůza a děs, chudáci....Když to čtu, tak mě začíná všechno bolet....

3 16-Mona 16-Mona | 6. května 2009 v 16:15 | Reagovat

To je nelidské. Vždyť mi si tu bolest neumíme ani představit. Já bych se asi přiznala hned ke všemu, když už mám tu smrt jistou. ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama