Sabat

22. dubna 2008 v 16:19 |  Temno
V soupisech čarodějnické víry je sabat na prvním místě.Všechny výslechy inkvizitorů k němu směřují.Všechna čarodějnická přiznání ho obcházejí.Obrácená mše,oslava ďábla,hrozný noční tanec při světle pekelných plamenů.Sabat dává podnět k výmluvné obrazotvornosti,představám i líčení událostí,které ohromují svou přesností a realismem.
Sabat se konal obvykle v noci na zapadlém vyvýšeném místě v lese či na křižovatce cest,okolo plápolajícího ohně,jehož plameny ozařovaly obřad.Čarodějové a čarodějnice byli svoláváni ďáblem jednotlivě a nejčastěji přicházeli pěšky.Občas je ďábel dopravil na hřbetě kozla,osla nebo vepře nebo je přinesl obrovitý vítr.
CO SE DĚJE O SABATU?
Čarodějníci,kteří se scházejí ve své synagoze,se především klaní ďáblu.Ten se objeví jednou jako vznešený muž,celý v černém,podruhé v podobě kozla.Aby mu ještě více dali najevo svou oddanost a úctu,rozsvěcují svíce,které ďábla ozařují modrým světlem,načež ho líbají na zadek nebo na rameno.
Potom tančí v kruhu,zády k sobě.Jsou přítomni i démoni,kteří asistují při těchto tancích v podobě kozla nebo berana.Ďábel hrával většinou na flétnu.Někdy čarodějnice zpívaly,každá jinak a zpěv příliš neladil.Jednou tančí dvě a dvě v páru,jindy odděleně a vždy v hrozném zmatku.
Po tanci se začnou pářit.Každý se miluje s každým.
Poté začnou okázale hodovat.Jídlo na banketu bývá různé,podle toho kdo se hostiny zúčastní.Většinou se zde pojídají sýry,máslo a maso.Pilo se víno nebo voda.Nikdy se ale nepoužívá sůl.Sůl přestavuje nesmrtelnost a moudrost.A tu ďábel obzvlášť nenávidí.
Po skončení banketu se každý musí ďáblovi vyzpovídat,co všechno udělal od posledního setkání.Nejvíc jsou chváleni ti,kteří zabili nejvíc lidí i zvířat,kteří přivolali nejvíce nemocí,zničili nejvíce plodů,kteří přivodili nejvíce pohrom a jiných hanebností.Napomínáni jsou naopak ti,kteří se chovali příliš lidsky.Jsou vypískáni a vyhnáni a často je ďábel bije a mučí.Znovu musí všichni obnovit přísahu,že budou vždy jen sloužit ďáblu a že mu zůstanou provždy věrní.Že se vynasnaží činit co nejvíce zla.A museli slavnostně přísahat,že nic nikomu nevyzradí,že na sebe nikdy nic nepovědí.
Nakonec ďábel na sebe vezme podobu kozla,zmizí v plamenech a promění se v popel,který čarodějníci seberou a uschovají si ho,aby ho pak použili ke svému čarování.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 otto otto | 14. května 2012 v 8:13 | Reagovat

... O_O ..

2 Youngy Youngy | E-mail | Web | 1. prosince 2016 v 5:44 | Reagovat

You have the monopoly on useful int'amafion-rrenot monopolies illegal? ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama