Bestie

15. září 2008 v 19:10 |  Temno
30.června 1764 se teprve 14letá Jeanne Bouletová nevrátila domů na samotu Ubatových poblíž francouzské vesničky Hubacs.Ještě téhož dne vesničané nalezli její mrtvolu.Tělo bylo zohavené,potrhané a z části sežrané.Lidé její smrt připisovali vlkům.
Jenže po prvním úderu další útoky záhadné Bestie,jak místní neznámé vraždící monstrum pojmenovali,na sebe nenechaly dlouho čekat.V srpnu je u vsi zabita 15letá dívka,poté 15letý chlapec.A v září je roztrhána 36letá žena.Výčet obětí Bestie je hrůzný.Od června do prosince naroste na osmnáct.V té době ještě nikdo netuší,že krvavé řádění bude v hornatém kraji Gévaudan trvat plné tři roky.
Během čtyř let si Bestie připíše 157 napadení,při kterých zemře 104 lidí.
Z řady svědeckých záznamů se dochovali i jednotliví hrdinové,kteří se jí neohroženě postavili.Jedním z nich byl i dětský hrdina-12letý Jacques Portefaix,který v lednu 1765 se šesti kamarády hlídal stádo skotu u vesnice Villaret.Děti se ozbrojily holí,na jejíž konec přivázaly železnou čepel.Bestie je skutečně napadla.Ony,vedené Portefaixem se ale tak snadno nedaly.
Tři největší se na ni vrhly,bodaly,ale nedokázaly probodnout kůži.Zvíře ale nemělo dost,vybralo si nejslabší oběť a snažilo se utéct.Děti je pronásledovaly a v blízkých modřinách zasypaly ranami,až kořist pustila.Jenže ještě tentýž den zaútočila znovu a zabila 15letého chlapce.
BESTIE NEBO ČLOVĚK?
Když se král Ludvík XV.seznámil se statečností J.Portefaixa,odměnil ho celoživotním důchodem a nechal ho vystudovat na náklady království.Při výslechu chlapec tvrdil,že nešlo o vlka ani jiné zvíře,nýbrž o ,,prokletého posedlého člověka,přestrojeného ďáblem a všem tady známého.!"
Výpověď je však přehlížena.Někteří ji považují za pouhé fantazírování,jiní ji z obavy o vlastní bezpečí přejdou mlčením.Samotný Jacques si změnil jméno( z obavy před pomstou člověka převlečeného za Bestii,kterého poznal?)a jako Jacques Villaret vystudoval dělostřeleckou školu.Umírá roku 1785 krátce poté,co se stal poručíkem.
Bestie vraždí dál a Gévaudan a Auvergne zachvátí hrůza.V únoru 1765 se koná velký hon.Zúčastní se víc než stovka lovců,úsilí je však marné.Zabíjí několik stovek nevinných vlků,Bestie však mezi nimi není.Neuspěli ani věhlasní normandští lovci vlků,otec a syn d´Ennevalové.Bestie zabíjí dál.
V září 1765 se pařížští psovodi v lesní aleji Chazes s Bestií setkají.Nečekaně je dopadena a zabita.Při následném měření je zjištěno,že měla délku 1.9 metru ,výšku 0.86metru a vážila zhruba 65kg.Když dorazila vycpaná hlava do Versailles,jsou král i dvořané zklamaní-jen velký vlk,nic magického ani zajímavého.Sám Antoine de Beauterne,jež zvíře dopadl,je oslavován jako hrdina a shrál velkou odměnu,pozemky,tituly...
Okolnosti ,,velkého úlovku" jsou ale krajně podezřelé.Ve stejnou dobu se totiž z pařížského zvěřince ztrácí velký karpatský vlk...Jak to,že najednou ,,Bestie "v aleji byla tak snadno dopadena,když předtím unikala nejlepším lovcům?
Již v prosinci udeřila znovu.Těžce poranila 2děti a jednoho pasáka a pak zabila další dívku.
Královský lovčí de Beauterne přesto nikdy nevrátí ani peníze ani pozemky ani tituly...
V srpnu 1765 napadla Bestie sestry Valetovy.Neohrožená Marie-Jeanne poranila útočníka holí s bodcem a zahnala na ústup.Poté vypověděla,že zvíře uteklo po dvou nohách a drželo si tlapou poraněné břicho.Že se mohlo jednat o člověka oblečeného do zvířecí kůže potvrdí i další svědectví,na břiše viděli knoflíky,utíkalo po zadních...
19.června 1767 se konal další velký hon.Zúčastnilo se 300honců a nejzkušenější lovci,mezi nimi Jean Chastel.Právě on spatřil Bestii.Prý stříbrnou posvěcenou kulkou vypálil a zvíře stálo klidně na svém místě.( Neznalo ho snad,nebylo na něj zvyklé...?).Po výstřelu je konec.Úlovek nevypadal jako vlk,spíš jako obrovský kříženec dogy a chrta.Vycpavač však práci zpackal a zvíře do Paříže nedorazí...
Po úspěšném lovu řádění Bestie definitivně končí.Stejně jako z kraje zmizí monstrum,ztratili se i oba Chastelovi synové.Utekli za hranice?Nebo je snad otec zabil?Chastel dostal odměnu od krále,nadále však žil ve svém domě samotářsky a lidé se mu obloukem vyhýbali.Prý z něho měli strach....Věděli snad víc?Po jeho smrti vesničané jeho dům zapálili,vydatně posypali solí ,aby zničili tajemná kouzla a spáleniště vykropili svěcenou vodou....
JEAN CHASTEL:
Vyhlášený lovec,bývalý hostinský a podle sousedů ,,čaroděj."Ovládal prý vlky.Se svými syny žil v lesích ,přesně tam,kde se sbíhaly všechny nitky řádění bestie.Starší syn Pierre byl vzdělaný,pracoval na panství.Mladší Antoine byl považován za černou ovci rodiny.Prý byl zapleten do aféry s vraždou a znásilněním.Před trestem uprchl na moře.Domů se vrátil po sedmi letech.Získal místo hajného a bydlel na samotě v hájovně.Střežil les se svým chrtem,jež mu přivezl synovec markýze d´Apcher-Jean Francois Charles de Molette,známý zhýralec a nemrava.Mnozí z francouzských badatelů se domnívají,že právě Antoine Chastel (patrně s pomocí pana de Molette)je strůjcem hrůzných činů,,,trenérem " Bestie...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zbyněk zbyněk | Web | 15. září 2008 v 21:19 | Reagovat

Příběh,kterému věřím,že se stal,bylo spoustu bytostí,které si tykalo s peklem....a nezáleželo zda to byl člověk či zvíře.

2 simi simi | Web | 16. září 2008 v 9:08 | Reagovat

Fakt zajímavý příběh.Vidělas film Bratrstvo vlků????Tohle bylo nejspíš inspirací pro něj....

3 kenny57 kenny57 | 16. září 2008 v 12:05 | Reagovat

To jsou moc zajímavý příběhy

4 Eva* Eva* | Web | 16. září 2008 v 13:56 | Reagovat

Přečetla sem to jedním dechem..Tyhle příběhy sou fakt moc zajímavý, jen my se už asi nikdy nedozvíme, jak to všechno vlastně bylo.

Pěkné odpoledne, Eva.

5 Vendea Vendea | Web | 16. září 2008 v 16:02 | Reagovat

tyhle a podobné příběhy mám velice ráda - opravdu to připomíná film Bratrstvo vlků:hon na bestii - zřejmě to byla předloha

hezký zbytek dne přeje Vendea

6 Dáša Dáša | Web | 16. září 2008 v 18:23 | Reagovat

Tak o téhle bestii jsem nikdy nečetla. Hodně zajímavý příběh

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama